Справа № 2- 1908/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
21 червня 2010 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого: судді Галічого В.М.
при секретарі Баштаненко І.О.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
17.05.2010р. ОСОБА_1 звернулась до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись у позовній заяві на те, що вони з відповідачем одружені з 23.01.200 р., від шлюбу дітей не мають, з грудня 2002 року відносини між сторонами були припинені, через постійні сварки, за цей час почуття зовсім зникли, а тому позивач вважає, що збереження шлюбу не можливе, та просила суд шлюб розірвати.
Позивач у судовому засіданні на задоволенні позову наполягала.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та годину розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини не явки суд не повідомив, за таких обставин суд вважає можливим розглянути дану цивільну справу у заочному порядку відповідно до вимог Глави 8 Розділу ІІІ ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що шлюб між сторонами було зареєстровано 23.01.2001 р., шлюб зареєстровано відділом РАЦС Орджонікідзевського районного управління юстиції м. Запоріжжя, актовий запис № 46, від шлюбу дітей не мають (а.с. 9).
Також у судовому засіданні судом встановлено, що з грудня 2002 року між сторонами по даній справі були припинені подружні стосунки, через постійні сварки і з того ж часу вони проживають окремо, зберігати сім`ю сторони не бажають, спору щодо майна не має, дані обставини підтверджуються поясненнями позивача у судовому засіданні.
Згідно ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України, при розгляді справи про розірвання шлюбу суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи вищезазначені обставини, та приймаючи до уваги, що шлюбно-сімейні відносини між сторонами по даній справі припинені, позивач наполягає на розірванні шлюбу, зберігати шлюб з відповідачем не бажає і вважає, що це не можливо, від шлюбу дітей не мають, спору щодо майна не має, суд приходить до висновку про те, що шлюб сторін по даній справі розпався остаточно, відновлений бути не може, а тому шлюб між сторонами по даній справі підлягає розірванню.
Також суд вважає, що витрати пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС необхідно покласти на відповідача ОСОБА_2.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст.10,11, 60, ч.1 ст.88, 212,213, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Шлюб, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 23 січня 2001 року відділом РАЦС Орджонікідзевського районного управління юстиції м. Запоріжжя, актовий запис № 46 - розірвати.
Стягнути державне мито на користь держави при оформлені розірвання шлюбу в органах РАЦС у розмірі 25 гривень з ОСОБА_2. ОСОБА_1 - від витрат звільнити .
Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному апеляційному порядку.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, що може бути подана протягом десяти днів з дня отримання ним копії рішення. Без попереднього подання такої заяви заочне рішення оскарженню відповідачем в апеляційному порядку не підлягає.
У випадку відмови в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення, воно може бути оскаржене відповідачем у загальному апеляційному порядку.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про його апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано.
У випадку подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання у двадцятиденний строк апеляційної скарги, рішення набирає законної силі після закінчення такого строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
С уддя В.М. Галічий