Судове рішення #9821933

Копія:  Справа №2-1096/2010р.

  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.05.2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

у складі: головуючого судді     – Літвіненко Т.Я.

                  при секретарі         – Шилакіній Л.О.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Первомайську справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Миколаївської області про зобов`язання нарахувати та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення неї трирічного віку, -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

22.04.2010р. ОСОБА_1 звернулась з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Миколаївської області про зобов`язання нарахувати та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення неї трирічного віку в сумі 3966,31 грн. за період з липня 2009р. по квітень 2010р.

В позовній заяві позивачка вказує, що вона належить до категорії громадян, які мають дітей до трьох років та має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідачем з липня 2009р. була призначена їй така допомога в сумі 130 грн. щомісячно.

Однак Конституційний Суд України своїм рішенням №6-рп/2007р. від 9.07.2007р. визнав неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», які регулюють виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Рішення Конституційного суду має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ним позовів у зв`язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень закону, що визнані неконституційними, і є обов`язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

 Відповідно до ч.3 ст. 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав в свобод при прийнятті нових або внесення змін до чинних законів.

Отже виплата допомоги повинна була бути призначена та виплачена у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  

В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги у повному обсязі, просили їх задовольнити.    

Представник відповідача Круговцова Т.Є. в судовому засіданні позов не визнала, заперечувала проти його задоволення вказуючи, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (дали Закон) виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до 6 років не передбачені. Допомога була призначена та виплачена позивачці відповідно до ч.1 ст. 15 та п.3 розділу VІІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та вимоги позивачки є безпідставними.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-РП/2007 по справі №1-29/2007 за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36,  частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14,  23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" (справа про соціальні гарантії громадян) визнані такими, що не відповідають Конституції України абзац третій частини другої ст.. 56, п.п. 7,14 ст. 71 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", які зупиняли на 2007 рік дію ч. 1 ст. 15 Закону, відповідно до якої вказана допомога по догляду за дитиною до досягнення неї трирічного віку надається у розмірі встановленому законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Однак Верховна Рада України 28 грудня 2007 року внесла зміни до ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», виклавши її в такій редакції «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень». Також внесено зміни до п.3 розділу VІІІ «Прикінцеві положення», виклавши його у такій редакції: «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається в розмірі, що дорівнює різниці між : з 1 січня 2008 року – 50 відсоткам, з 1 січня 2009 року – 75 відсоткам, з 1 січня 2010 року – 100 відсоткам прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Вказані зміни не були визнані неконституційними та діють до теперішнього часу.

Таким чином, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до 6 років чинним законодавством не передбачена.

Як вбачається з свідоцтва про народження, виданого 29.05.2009р. відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Первомайську Первомайського міськрайонного управління юстиції Миколаївської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_3, матір’ю якого є ОСОБА_1 – позивачка по справі (а.с.7).

Отже, позивачка відповідно до Закону має право на державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка згідно зі ст. 5 вказаного Закону України призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків.

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку була призначена та виплачувалась з 23.07.2009р. по лютий 2010р. включно в сумі 130 грн. щомісячно, а у березні 2010р. – в сумі 342,95 грн. (а.с. 8).

Таким чином, відповідач призначив допомогу позивачці у відповідності з чинним законодавством та відсутні підстави для задоволення позову.

Керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215, 216 ЦПК України, суд, -  

ВИРІШИВ:

  В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Миколаївської області про зобов`язання нарахувати та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення неї трирічного віку в розмірі 3966 грн. 31 коп. за період з липня 2009р. по квітень 2010р. – відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана на протязі 20 днів, то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Миколаївської області протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ: підпис

Копія вірна: СУДДЯ:

Постанова чинності не набрала.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація