Судове рішення #9822002

Копія

      Справа № 2 -588

                                                                                                    2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М  Е Н  Е  М      У К Р А Ї Н И

01 червня 2010 р.  Первомайський  міськрайонний суд Миколаївської  області

                                        в  складі:   головуючого –   судді  Панькова Д.А.

                                                           при секретарі  – Панчук О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та Першої первомайської державної нотаріальної контори, про визнання правочину недійсним, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 на підставі довіреності, звернувся із позовом до ОСОБА_3 та Першої первомайської державної нотаріальної контори, про визнання недійсним правочину, заяви ОСОБА_2 про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4.

Обгрунтовуючи свої вимоги, позивач посилався  на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати ОСОБА_2, ОСОБА_4 11 червня 2008 року ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті своєї матері, подавши відповідну заяву про прийняття спадщини в Першу первомайську державну нотаріальну контору. 17 червня 2008 року ОСОБА_2 подала заяву про відмову від спадщини під впливом обману зі сторони чоловіка її матері ОСОБА_3, знаходячись в психологічно подавленому стані, викликаному смертю матері. 10 червня 2009 року ОСОБА_2 написала заяву в ту саму нотаріальну контору про те, що вона відмовляється від раніше поданої заяви про відмову від прийняття спадщини. Цю заяву нотаріус відмовилась приймати, а тому вона направила її поштою і вже 16 червня 2009 року заява була зареєстрована в нотаріальній конторі.

Позивач вважає, що з боку відповідача ОСОБА_3 та нотаріальної контори відносно ОСОБА_2 був застосований обман щодо її спадкових прав після смерті її матері. Позивач зазначив, що обман з боку ОСОБА_3 полягав в тому, що ОСОБА_2, знаходячись в психологічно подавленому стані, викликаному смертю матері та неправдивою консультацією адвоката, якого викликав ОСОБА_3, спочатку написала заяву про прийняття спадщини, а потім написала заяву про відмову від спадщини.

В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги у повному обсязі, та просив їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував протии задоволення позову, та просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки вважає, що підстав для визнання оспорюваного правочину немає.

Виконуюча обов'язки завідуючої Першої первомайської державної нотаріальної контори  Селявіна С.В. надала в судове засідання лист, в якому просила справу розглядати без участі представника нотконтори та винести рішення на розсуд суду.

  Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та копію спадкової справи № 399/08 в матеріалах цивільної справи № 2609/09, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Як вбачається із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

З матеріалів спадкової справи № 399/08 вбачається, що 11 червня 2008 року ОСОБА_2 подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_4 17 червня 2008 року ОСОБА_2 подала до нотаріальної контори заяву, якою відкликала вищевказану заяву, та того ж дня подала заяву про відмову від спадщини як по заповіту так і по закону. В спадковій справі також є заява про прийняття спадщини від чоловіка померлої ОСОБА_3 Заяв про прийняття спадщини від інших осіб у спадковій справі не має.

Доводи позивача, щодо вчинення правочину під впливом обману, суд сприймає критично з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 230 ЦК України встановлено, що якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення (частина перша ст. 229 цього Кодексу), такий правочин визнається судом недійсним.

Ч. 1 ст. 229 ЦК України, до якої відсилає вищенаведена норма, визначає обставини, які мають істотне значення, а саме: природа правочину, права та обов'язки сторін, властивості і якості речі, які значно знижують її цінність або можливість використання за цільовим призначенням.

Будь яких доказів обману з боку відповідача  ОСОБА_3 щодо вказаних обставин суд не вбачає. Неправдива консультація адвоката, якого викликав відповідач ОСОБА_3, про що наголошує позивач, в будь якому разі не може мати відношення до оспорюваного правочину, який ОСОБА_2 вчинила в нотаріальній конторі, що свідчить про вільне волевиявлення заявниці при поданні заяви про відмову від прийняття спадщини.

З огляду на вищевикладене слід відмовити позивачу у задоволенні вимоги про визнання недійсною заяви про відмову від прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 10,11,60,212,214,215,224,226 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

    У задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та Першої первомайської державної нотаріальної контори, про визнання недійсним правочину, заяви ОСОБА_2 про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 – відмовити.

    Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання заяви про апеляційне оскарження до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської обл., якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а якщо було подано, то через 20 днів, в разі коли апеляційна скарга не була подана до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської обл.

    Н а рішення може бути подана апеляційна скарга в апеляційний суд Миколаївської області, протягом  20 днів, після подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження рішення до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, з моменту проголошення, всіма учасниками процесу.

Суддя: підпис

Копія вірна:

Суддя Первомайського

міськрайонного  суду                                                                                              Д.А. Паньков

Рішення не набрало законної сили. Копія видана для ознайомлення.

Суддя Первомайського

міськрайонного  суду                                                                                              Д.А. Паньков

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація