Справа № 2-286-2007р.
Україна ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2007 року м. Гордище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: судді Синиці Л.П., при секретарі Хіжняк В. Л.,
розглянувши на судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що вона з відповідачем по справі вступила у шлюб, який за рішенням суду розірвано у квітні 2007 року. Від спільного шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_3, який повністю знаходиться на утриманні позивача. Відповідач живе окремо від сім'ї, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає з часу припинення спільного проживання. Дана обставина змусила позивача звернутися до суду з вимогою стягнути з відповідача аліменти на утримання їх спільного сина ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, до досягнення нею повноліття, починаючи з дня подання до суду позовної заяви. До суду позивач надала суду довідку про заробіток відповідача.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3, в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення. Відповідач цивільний позов визнав в повному обсязі, не заперечує проти його задоволення.
Відповідно ст. ст. 180, 181 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття, способи виконання батьками даного обов'язку визначаються за домовленістю між ними. В разі коли такої згоди не досягнуто, то кошти на утримання дитини присуджуються за рішенням суду. При визначенні розміру аліментів суд, відповідно до ст. 182 СК України враховує: стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей і т. д..
2
Суд, вислухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню. Так, батьком ОСОБА_3, 2004 року народження згідно свідоцтва про народження (а.с. 4) є ОСОБА_2, працюючий водієм у КП «Комунальник», якому за довідкою про доходи (а.с. 6) за останні дванадцять місяців нараховано заробітної плати в сумі 7078 грн. 65коп., або в середньому - 590 грн. на місяць, при цьому, інших утриманців у відповідача не має. Дитина проживає з матрі'ю і перебуває на її утриманні (а.с. 4). Згоди щодо утримання дитини сторони не дійшли.
Позов підтверджується копією свідоцтва про народження дитини, довідкою про склад сім'ї, довідкою про доходи.
На підставі вищенаведеного, та керуючись ст. ст. 180 - 182 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 15, 30, 208 - 210, 212 - 215, 367,294 Цивільно - процесуального Кодексу, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, працюючого водієм у КП «Комунальник» на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення нею повноліття, починаючи з 18.04.2007 року.
Рішення підлягає до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць в розмірі 147 грн. 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави мито в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на розрахунковий рахунок 31212259700011 в УДК в Черкаській області, код ОКПО 22809201, МФО 854018, код платежу 22050000, одержувач ТУ ДСА в Черкаській області витрати в розмірі 7 гривень 50 копійок на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через Городищенський районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.