Справа № 2-0-21/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2010 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Хоролець В.В.
при секретарі - Зіненко Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка Полтавської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи Великобагачанська районна державна адміністрація та Багачанська Перша сільська рада Великобагачанського району Полтавської області про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в:
З заяви ОСОБА_1 вбачається, що після смерті її матері ОСОБА_2, яка померла в 2000 році в с. Семенівка Великобагачанського району Полтавської області залишилась спадщина, яка складається з права на земельну частку (пай) розміром 3,31 в умовних кадастрових гектарах. Як вказує заявниця, вона є єдиною спадкоємницею за законом, яка претендує на вказану спадщину як дочка померлої, інших спадкоємців не має.
ОСОБА_1 зазначає, що державний нотаріус відмовив їй в оформленні права на вказану спадщину, оскільки в її свідоцтві про народження прізвище її матері записане як «ОСОБА_2», а в сертифікаті на право на земельну частку (пай) та в інших документах, виданих на її ім’я, прізвище її матері значиться як «ОСОБА_2». При цьому вказує, що факт зміни прізвища її матір’ю з «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2» їй невідомий, будь-які документи по цьому питанні відсутні.
Також ОСОБА_1 вказує, що вона не змогла надати державному нотаріусу свідоцтво про смерть її матері, яке було втрачене.
Посилаючись на ці обставини та на те, що згідно даних погосподарської книги №1 по Багачанській Першій сільській раді Великобагачанського району за 1947-1949 роки, ОСОБА_3 значиться головою двору, а вона – ОСОБА_1.-її дочкою, а встановлення факту родинних відносин між заявницею та ОСОБА_2 необхідно для оформлення права на спадщину, заявниця ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просила суд встановити факт родинних відносин між нею, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як між дочкою та матір’ю.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 подану заяву підтримала в повному обсязі, в своїх поясненнях посилалась на обставини, що викладені в заяві і просила суд встановити факт родинних відносин між нею, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як між дочкою та матір’ю. Також пояснила, що їй відомо, що після загибелі на фронті її батька ОСОБА_5 її мати ОСОБА_2 змінила прізвище на «ОСОБА_2», взявши прізвище батька, а її (заявниці) діда.
Представник заінтересованої особи Великобагачанської райдержадміністрації ОСОБА_7 не заперечив проти задоволення заяви ОСОБА_1, представник Багачанської Першої сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в судове засідання не з’явився, від неї надійшов лист про розгляд справи у відсутність її представника (а.с.21).
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, показання свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9, вивчивши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Згідно ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження заявниці ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 року її батьками записані – ОСОБА_5 та ОСОБА_2 (а.с.6-7).
Згідно записів погосподарської книги №1 за 1947-1949 роки, лицьового рахунку №37 в домогосподарстві в с. Семенівка Великобагачанського району Полтавської області значилися такі громадяни – голова двору – ОСОБА_2 1915 р.н. та її дочка – ОСОБА_1 1935 р.н. (а.с.10).
За повідомленням виконавчого комітету Багачанської Першої сільської ради Великобагачанського району, відповідно до записів погосподарської книги №6 за 1996-2000 роки лицьового рахунку №367, в домогосподарстві в с. Семенівка Великобагачанського району Полтавської області значилися такі громадяни – голова двору – ОСОБА_2, 1915 р.н., яка померла в 2000 році (а.с.11).
Згідно акта про смерть №4 від 04.02.2000 року та повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть, ОСОБА_2, народження ІНФОРМАЦІЯ_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року в с. Семенівка Великобагачанського району Полтавської області.
Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина, яка складається з права на земельну частку (пай) розміром 3,31 в умовних кадастрових гектарах, що підтверджується копією сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ПЛ №0238171, виданого на ім’я ОСОБА_2 (а.с.9).
Встановлення факту родинних відносин з померлою матір’ю потрібно заявниці для оформлення права на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2, оскільки за повідомленням Великобагачанської державної нотаріальної контори заяв про прийняття чи відмову від спадщини після смерті останньої не надходило (а.с.20).
Той факт, що ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року підтверджується, крім вищевикладених доказів, також показаннями свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9, які в судовому засіданні підтвердили, що померла ОСОБА_2 та заявниця ОСОБА_1 перебували в родинних відносинах як мати та дочка.
При таких обставинах справи, коли заявниця по справі ОСОБА_1 довела суду, що ОСОБА_2, 1915 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року, останнім постійним місцем проживання якої було с. Семенівка Великобагачанського району Полтавської області є її матір’ю, а вона відповідно її дочкою, цей факт повинен бути встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3,11,60,212,235,256-259 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Встановити той факт, що ОСОБА_2, 1915 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 року, останнім постійним місцем проживання якої було с. Семенівка Великобагачанського району Полтавської області є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
- Номер: 22-ц/788/1900/17
- Опис: Заява прокурора Недригайлівського району в інтересах Зеленківської сільської ради про визнання спадщини відумерлою
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-о-21/10
- Суд: Апеляційний суд Сумської області
- Суддя: Хоролець Віталій Володимирович
- Результати справи: з інших підстав
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.11.2017
- Дата етапу: 14.12.2017
- Номер:
- Опис: про встановлення факту реєстрації шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-21/10
- Суд: Корюківський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Хоролець Віталій Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.07.2010
- Дата етапу: 19.08.2010