Адміністративна справа № 2-а-350-10
П О С Т А Н О В А
іменем України
16 червня 2010 року Обухівський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Кравченка М.В.
при секретарі Запорожець О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державного виконавця Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Прокопенка Руслана Васильовича про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач пред’явила адміністративний позов до відповідача , в якому просить визнати бездіяльність державного виконавця відділу виконавчої служби відносно нездійснення дій щодо закриття виконавчого провадження про стягнення з позивача штрафу відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення, посилаючись на неправомірність відкриття виконавчого провадження.
Сторони в судове засідання не з’явились, хоч про час і місце слухання справи були повідомлені належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи розписки, відповідач в письмових поясненнях проти позову заперечив повністю.
Згідно ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи повторну неявку відповідача і його клопотання про розгляд справи за його відсутності, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.
30.04.2009 року позивача ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено штраф в розмірі 260 грн., про що складена постанова інспектором Чернігівського взводу ДПС ДАІ.
23.07.2009 року державним виконавцем Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Прокопенком Р.В. було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання вказаної вище постанови.
В поданому адміністративному позові позивач посилається не неправомірність відкриття виконавчого провадження з огляду на пропуск строків звернення постанови до виконання як на підставу позовних вимог.
Згідно ст.21 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред’явлені до виконання в такі строки: постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, — протягом трьох місяців. Аналогічна норма міститься і в ст.303 КУпАП.
Таким чином, в даному випадку постанова була звернута до виконання, а державним виконавцем було відкрито виконавче провадження до завершення встановленого законом трьохмісячного терміну, тому посилання позивача на подібні обставини суперечать матеріалам справи і є бізпідставними.
Саме посилаючись на порушення строків звернення до виконання постанови позивач просить визнати бездіяльність державного виконавця із нездійснення дій із закінчення виконавчого провадження та подальшого його ведення неправомірними, а також просить зобов’язати його закрити вказане виконавче провадження.
Оскільки доводи адміністративного позову суперечать фактичним обставинам справи, не узгоджуються із наявними у справі доказами та не грунтуються на чинному законодавстві суд вважає позовні вимоги безпідставними, тому в їх задоволенні слід відмовити повністю.
К еруючись ст.ст. 9, 17, 71, 158-163 КАС України, ст.ст. 293, 303 КУпАП, ст.ст.21,24,37,38,85 Закону України «Про виконавче провадження», суд
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до державного виконавця Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Прокопенка Руслана Васильовича про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Обухівський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя М.В.Кравченко