КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а-882/07
У Х В А Л А
22 серпня 2007 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 лютого 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 02 серпня 2007 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. 187 КАС України, а саме: в апеляційній скарзі не була зазначена дата подання заяви про апеляційне оскарження, позиція позивача щодо участі в судовому засіданні, а також до апеляційної скарги не був доданий документ про сплату судового збору.
Апелянту запропоновано в строк до 22 серпня 2007 року усунути недоліки апеляційної скарги.
Натомість, зазначені в ухвалі судді недоліки апеляційної скарги не усунуті.
Разом з тим, 14.08.2007 року на адресу Київського апеляційного адміністративного суду надійшла заява від ОСОБА_1. на виконання вимог ухвали від 02.08.2007 року. Так, позивачем зазначено, що судовий збір при вирішенні спорів про призначення і виплату пенсій не має сплачуватися, оскільки випливає з трудових правовідносин. Крім того, що стосується зазначення в апеляційній скарзі дати подання заяви, то позивач вважає, що суд мав керуватися датою, зазначеною на поштовому конверті.
Однак, такі міркування позивача не відповідають вимогам чинного законодавства.
Як зазначалося в ухвалі від 02.08.2007 року, статтею 17 КАС України визначена компетенція адміністративних судів, до якої не віднесено розгляд спорів, що випливають з трудових правовідносин, а тому позивач мав сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги, чого ним зроблено не було. Одночасно, слід зазначити, що спори, пов'язані з перерахунком пенсії, не стосуються трудових правовідносин, оскільки виникають після закінчення трудової діяльності. Відносно зазначення дати подання заяви про апеляційне оскарження, то положеннями п. 3 ч. 3 ст. 187 КАС України прямо передбачено, що такі відомості мають бути зазначені саме в апеляційній скарзі, а не на відтиску штемпеля на поштовому конверті. Вказане стосується і зазначення позиції апелянта щодо участі в судовому засіданні, яка має бути викладена в апеляційній скарзі, а не в ч. 3 ст. 213 КАС України.
На підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Керуючись ст. ст. 108, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 лютого 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії - вважати неподаною та повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.