.
Справа № 2-660/2007p. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді - Реутової В.І.
при секретарі - Кобець О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Горлівської міської ради про визнання права власності на квартиру,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із заявою, в якій зазначає, що відповідно до договору на право будівництва будинку та безстрокового користування земельною ділянкою від ІНФОРМАЦІЯ_1 її батькові - ОСОБА_2 була надана земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку загальною площею 600 м2 за адресою: АДРЕСА_1. На підставі цього договору Центрально-Міською районною радою депутатів міста Горлівки ОСОБА_3. був узгоджений план забудови земельної ділянки. Для будівництва житлового будинку була розроблена відповідна технічна документація, вимоги якої були дотримані належним чином. Після закінчення будівництва будинку та господарських споруд, вони були введені в експлуатацію, що підтверджується актом приймання в експлуатацію завершеного будівництвом індивідуального домоволодіння від ІНФОРМАЦІЯ_2, відповідно до якого ОСОБА_2. було дозволено заселити житловий будинок. Разом з тим, правовстановлюючі документи батьком позивача не отримувалися. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 помер. Після смерті батька позивач звернулася до Першої Горлівської нотаріальної контори для оформлення спадщини, у тому числі і на будинок, розташований по АДРЕСА_1. При оформленні спадщини в КП "Горлівське бюро технічної інвентаризації" позивач дізналася, що її батько з невідомих їй причин не отримав правовстановлюючі документи на будинок та споруди, хоча будиі ок був введений в експлуатацію як такий, що відповідає всім нормам та правилам. КП "Горлівське міське бюро технічної інвентаризації-" видало технічний паспорт на житловий будинок та господарські споруди на ім'я батька позивача - ОСОБА_2. Відповідач не визнає право власності позивача на вказаний об'єкт нерухомості та відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право власності з невідомої причини. Відповідно до п. 6.1. "а" Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України ІНФОРМАЦІЯ_4 оформлення права власності на об'єкт нерухомого майна провадиться місцевими органами виконавчої влади фізичним та юридичним особам на новозбудовані, перебудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна за наявності рішення про відведення земельної ділянки для цієї мети та за наявності акту комісії про прийняття об'єкту і введення його в експлуатацію. Тому, просить суд постановити рішення, яким визнати за нею право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ. "А-І" та господарських споруд: прибудови літ. "а", погрібу літ. "а2" , прибудови літ. "а""', гаражу літ. "Б", літньої кухні літ. "Д", сараю літ. "П", споруд літ. "1-3 І, II".
В судовому засіданні позивач позов підтримала та просила визнати за нею право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ. "А-І" та господарських споруд: прибудови літ. "а", погрібу літ. "а2" , прибудови літ. "а3", гаражу літ. "Б", літньої кухні літ. "Д", сараю літ. "П", споруд літ. "1-3 І, П".
2
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Представник позивача в судовому засіданні викладені обставини підтвердив та просив визнати за ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ. "А-І" та господарських споруд: прибудови літ. "а", погрібу літ. "а2" , прибудови літ. "а3", гаражу літ. "Б", літньої кухні літ. "Д", сараю літ. "П", споруд літ. "1-3 І, II".
Відповідно до ст. 331 ЦК України, якщо договором або законом встановлено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту прийняття його в експлуатацію.
Зазначений будинок був прийнятий в експлуатацію 12 серпня 1960 року, що підтверджується актом прийомки в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального домоволодіння, затвердженим Головою виконкому Центрально-Міської районної Ради депутатів від 12.0 8.1960 року.
Згідно з ч. З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав різом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Після смерті спадкодавця позивач прийняла спадщину у вигляді житлового будинку загальною площею 600 м за адресою: АДРЕСА_1, вступила в управління спадщиною і є єдиним спадкоємцем.
Стаття 48 Закону України "Про власність" встановлює, що власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Захист права власності здійснюється судом.
Таким чином, слід визнати за позивачем право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ. "А-І" та господарських споруд: прибудови літ. "а", погрібу літ. "а2" , прибудови літ. "а3", гаражу літ. "Б", літньої кухні літ. "Д", сараю літ. "П", споруд літ. "1-3 І, II".
Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 316-319, 331, 382, 1268 ЦК України, ст.ст. 15, 48 Закону України "Про власність", суд
ВИРІШИВ: Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в АДРЕСА_1, який складається з житлового будинку літ. "А-І" та господарських споруд: прибудови літ. "а", погрібу літ. "а2" , прибудови літ. "а3", гаражу літ. "Б", літньої кухні літ. "Д", сараю літ. "П", споруд літ. "1-3 І, II".
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була юдана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя