Судове рішення #988590
Справа № 2-423/07 РІШЕННЯ

Справа № 2-423/07 РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:

головуючого судді - Реутової В.І.

при секретарі           - Кобець О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконкому Горлівської міської ради про визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із заявою, в якій зазначає, що його батько - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 купив АДРЕСА_1, де і мешкав разом зі своєю родиною. Мешкаючи в цьому домоволодінні, він вдосконалював його, зробив господарські побудови, які у 1989 році здав в експлуатацію, в тому числі і прибудову до будинку "А-1". Але право власності на оновлене домоволодіння не оформив. ІНФОРМАЦІЯ_2 батько позивача помер. Брат позивача - ОСОБА_3 та сестра позивача - ОСОБА_4 відмовились від прийняття спадщини, що залишилася після смерті батька. Позивач звернувся до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини, але нотаріус не видав свідоцтво про право на спадщину, тому що батько не оформив право власності на домоволодіння після добудов. Тому, просить суд постановити рішення, яким визнати за ним право власності на АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивач позов підтримав та просив визнати за ним право власності на АДРЕСА_1.

Представник відповідача Виконкому Горлівської міської ради у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.

Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилися. Про день та час слухання справи були повідомлені належним чином, причина неявки суду не відома. Суд розглядає справу за їх відсутності.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, в судовому засіданні було встановлено, що згідно з договором купівлі-продажу від ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 придбав житловий АДРЕСА_1 За життя він вдосконалював його, зробив господарські побудови.

Відповідно до ст. 331 ЦК України, якщо договором або законом встановлено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту прийняття його в експлуатацію. Згідно з актом прийоми в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального домоволодіння від ІНФОРМАЦІЯ_3 зазначена домобудівля ; усіма прибудовами була здана в експлуатацію.

Згідно з ч. З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Після смерті батька - ОСОБА_2 позивач прийняв спадкове майно у вигляді АДРЕСА_1, продовжував

 

2

 проживати в зазначеному будинку та на протязі 6-ти місяців не заявляв про відмову в прийнятті спадщини. Крім того, він є єдиним спадкоємцем майна, що належало його померлому батьку, оскільки брат позивача - ОСОБА_3 та сестра позивача - ОСОБА_4 відмовилися від прийняття спадщини, що залишилася після смерті батька шляхом нотаріального посвідчення заяв про відмову прийняття спадщини.

Таким чином, слід визнати за позивачем право власності на АДРЕСА_1.

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст. 331, 1268, 1270 ЦК України, ст. 48 Закону України "Про власність", суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація