Справа №2о-16/07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді - Реутової В.І.
при секретарі - Кобець О.П.
за участю народних засідателів: ОСОБА_3., ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за заявою Виконкому Горлівської міської ради про визнання безвісно відсутньою ОСОБА_1, зацікавлена особа - орган опіки та піклування,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду із заявою, в якій зазначає, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження має малолітню доньку - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження. Відомості про батька дитини записані відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України, зі слів матері. Рішенням виконкому Горлівської міської ради від ІНФОРМАЦІЯ_3 малолітню ОСОБА_2 тимчасово влаштовано на повне державне утримання в дитячий будинок "Антошка" м. Краматорська, де вона знаходиться з ІНФОРМАЦІЯ_4 до теперішнього часу. Протягом трьох років малолітню у дитячому закладі мати не відвідувала, участі у вихованні не приймала, матеріальної допомоги не надавала, родинні зв'язки з нею не підтримувала. За даними Горлівського адресного бюро ОСОБА_1 була зареєстрована і мешкала за адресою: АДРЕСА_1, але за вказаною адресою вона не проживає вже більше трьох років. В 2003 році ОСОБА_1 народила дитину - ОСОБА_2 та виїхала в невідомому напрямку. Для встановлення соціального статусу малолітній ОСОБА_2 необхідно визнати її матір безвісно відсутньою.
У судовому засіданні представник позивача доводи заяви підтримала та підтвердила викладені обставини.
Представник зацікавленої особи в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення вимог заявника.
Суд, заслухавши пояснення сторін, допитавши свідків, перевіривши матеріали прави, дійшов до наступного.
Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року за місцем її постійного проживання не має відомостей про місце її перебування.
Факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_1 в місці її постійного проживання у АДРЕСА_1 протягом одного року підтверджується зібраними у справі доказами.
Допитаний судом свідок, ОСОБА_5., показала, що з 2000 року за місцем постійного проживання ОСОБА_1 не бачила, знає про нею тільки те, що після народження дитини вона поїхала в невідомому напрямку.
2
Відповідно до довідок адресних бюро Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей ОСОБА_1 на реєстрації чи виписці не значиться. Крім того, згідно з актом служби у справах неповнолітніх щодо факту проживання ОСОБА_1. від ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_1 з 2003 року за адресою: АДРЕСА_1 не проживає.
З урахуванням наведеного, у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідком.
Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦК України у разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.
Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості про ОСОБА_1. були у 2003 році, то початком її безвісної відсутності слід вважати ІНФОРМАЦІЯ_6.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_1 безвісно відсутньою.
Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст. 43 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву Виконкому Горлівської міської ради - задовольнити.
Визнати безвісно відсутньою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженку міста Горлівки Донецької області.
Початком безвісної відсутності ОСОБА_1 вважати ІНФОРМАЦІЯ_6.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
Народні засідателі: ОСОБА_4
ОСОБА_3