Судове рішення #990138

                                                                        Справа №2-627/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2007 року                                           Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у

складі:

головуючого - судді Ізмайлова І.К.

при секретарі - Свиридовій Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення порядку користування житловим приміщенням, суд, -

встановив:

В листопаді 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення порядку користування житловим приміщенням, в якій зазначає, що згідно до рішення Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від ІНФОРМАЦІЯ_1 йому належить на праві власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4 -2/3 частини житлового приміщення, розташованого АДРЕСА_1. ОСОБА_2 та ОСОБА_3, відповідачам по справі, на праві власності належить по 1/6 частині зазначеного житлового приміщення.

Відповідачі перешкоджають позивачеві в проживанні в спірній квартирі, в результаті чого позивач вимушений фактично мешкати в іншому місці.

З таких неприязних відносин між сторонами, в добровільному порядку вони не бажають встановити порядок користування житловим приміщенням відповідно до часток, розподілених на праві власності рішенням суду, що на думку позивача перешкоджає повноцінному користуванню належною йому часткою у власності на квартиру в зв'язку з чим, позивач просить визначити порядок користування житловим приміщенням надавши йому кімнати площею 18,4 кв.м. та 9,7 кв.м., а відповідачам кімнату площею 13,1 кв. м., а кухню та місця загального користування залишити у спільному користуванні.

Відповідачі позов не визнали, вважають неможливим виділити їм в користування суміжну з позивачем кімнату площею 13,1 кв.м. при відсутності між ними згоди користування однією кімнатою.

Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що згідно до рішення Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 на праві власності, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4 належить - 2/3 частини, а ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві власності, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 належить по 1/6 частини квартири АДРЕСА_1.

Квартира складається з 1 ізольованої кімнати площею 9,7 кв.м та 2-х суміжних кімнат площею 18,4 та 13,1 кв.м.

У відповідності зі ст. 358 ЦК України кожен із співвласників має право на наданні йому у володіння та користування тієї частини спільного майна у натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

В той же час планування квартири не дозволяє виділити в користування сторонам жилих кімнат з площею відповідно до їх часток у праві власності на квартиру.

Крім того позивач просить виділити йому у користування кімнату площею 18,4 кв.м., яка є суміжною з кімнатою, що належить виділити у користування відповідачам.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п. 7 постанови від 04.10.1991 року № 7, з послідуючими змінами та доповненнями, „Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок" приміщення, яке виділяється повинно відповідати не лише частці власника, а й повинно бути ізольованим приміщенням.

 

За таких обставин вирішити питання про порядок користування квартирою власниками у відповідності до їх часток не є можливим.

Крім того відповідачі заперечують проти виділення їм у спільне користування однієї кімнати. Керуючись ст.ст. 10,11,17,27,31,60,61,88 ЦПК України, ст. 358 ГК України суд, -

вирішив:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення порядку користування житловим приміщенням - відмовити.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація