Справа № 2-2587
2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2010 року м. Макіївки
Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області у складі: головуючого судді Стасєєвої Г.М.
при секретарі Панічкиній О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївки справу за позовом Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за невраховану електричну енергію,
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2010 року ВАТ “Донецькобленерго” в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за невраховану електричну енергію, нарахованої за актом № 0092126 про порушення правил користування електричною енергією від 19.05.2009 року.
У судовому засіданні представник позивача, Шульга Ю.В., діюча на підставі довіреності, підтримала позовні вимоги та пояснила суду, що відповідач є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1. 19 травня 2009 року при перевірці електроустановок та приладу обліку електроенергії у відповідача було виявлено порушення правил користування електричною енергією, а саме пошкодження приладу обліку: зрив пломби Держспоживстандарту, зрив пломби ЕПО, ковпак лічильника перевернуто. Самовільне підключення після відключення за борг, про що в той же день був складений акт № 0092126 від 19.05.2009 року, в акті мається підпис споживача. 17 червня 2009 року була проведена експертиза лічильника електроенергії, під час якої було встановлено втручання в роботу лічильного механізму, про що складений акт № 5757.
За актом № 0092126 від 19.05.2009 року була розрахована вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, яка склала 146,54 грн. Добровільно вказана сума відповідачем Відкритому акціонерному товариству “Донецькобленерго” ” в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» не сплачена, тому просила стягнути на користь позивача з ОСОБА_2 суму збитків за актом перевірки від 19.05. 2009 року у вказаній сумі, а також судові витрати.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов ВАТ «Донецькобленерго» в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» не визнала та суду пояснила, що пломбу вона не зривала та самовільно не підключалася до електромережі.
Суд, вислухавши пояснення представника ВАТ «Донецькобленерго», відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов оснований на законі та підлягає задоволенню.
Згідно п.42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, споживач електричної енергії зобов’язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати належний технічній стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або в іншому об’єкті споживача, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, оплачували спожиту –електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, вносити плату за спожиту електричну енергію виключно на розподільчий рахунок енергопостачальника в уповноваженому банку, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку, забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред’явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об’єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки, не перешкоджати обрізуванню гілок дерев, які ростуть на території, що належать споживачу, не пізніше ніж за 7 днів до припинення користування електричною енергією у квартирі або іншому об’єкті письмово повідомити енергопостачальника про розірвання договору та розрахуватися за спожиту електричну енергію, включаючи день виїзду.
У відповідності з п. 48 вказаних Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладі в обліку.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно акту № 0092126 про порушення правил користування електричною енергією від 19.05.2009 року, складеному представниками Структурної одиниці ВАТ “Донецькобленерго” - Макіївського об»єднаного району електричних мереж, перевіркою за місцем проживання відповідача, за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення правил користування електричною енергією, а саме пошкодження приладу обліку: зрив пломби Держспоживстандарту, зрив пломби ЕПО, ковпак лічильника перевернуто. Самовільне підключення після відключення за борг, про що в той же день був складений акт № 0092126 від 19.05.2009 року, в акті мається підпис споживача. (а.с.5)
17 червня 2009 року була проведена експертиза лічильника електроенергії, під час якої було встановлено втручання в роботу лічильного механізму, про що складений акт № 5757 (а.с.6).
За актом № 0092126 від 19.05.2009 року була розрахована вартість електричної енергії не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, яка склала 146,54 грн., що була розрахована відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року № 562.(а.с.7)
Суд не приймає до уваги пояснення позивачки, що пломбу вона не зривала та самовільно не підключалася до електромережі, оскільки її вина підтверджується зібраними по справі доказами, наведеними вище, крім того, акт підписаний споживачем, а інших доказів на підтвердження своїх доводів позивачкою не надано.
Аналізуючи зібрані по справі докази, приведені вище, суд приходить до висновку, що відповідачем ОСОБА_2 були порушені правила користування електричною енергією для населення, а тому з неї необхідно стягнути на користь Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго вартість не облікованої електричної енергії, а саме збитки позивача, нараховані за актом № 0092126 про порушення правил користування електричною енергією від 19.05.2009року в сумі 146,54 грн.
Відповідно до копії посвідчення серії АІ № 21377, наданого відповідачкою ОСОБА_2, вона є інвалідом 2 групи, а тому від сплати державного мита її слід звільнити на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Крім того, відповідачка ОСОБА_2 є особою похилого віку, часто хворіє, отримує мінімальну пенсію, а тому суд, враховуючи вищенаведене, вважає можливим звільнити її від сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн..
На підставі вищевикладеного, керуючись Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357,ст.ст.10,11, 209,212, 214-215 ЦПК України, ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за невраховану електричну енергію - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, н а користь Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» з перерахуванням на розподільчий рахунок № 260363011372 ДОУ ВАТ Ощадбанк, МФО 335106, код ОКПО 35151993- збитки в сумі 146,54 грн.
У задоволенні інших позовних вимог Відкритому акціонерному товариству “Донецькобленерго” в особі відокремленого підрозділу «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Гірницького
районного суду м. Макіївки Г.М. Стасєєва
- Номер: 6/643/311/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2587/10
- Суд: Московський районний суд м. Харкова
- Суддя: Стасєєва Галина Миколаївна
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.09.2019
- Дата етапу: 10.01.2020
- Номер: 22-ц/818/564/20
- Опис: заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» про заміну стягувача
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-2587/10
- Суд: Харківський апеляційний суд
- Суддя: Стасєєва Галина Миколаївна
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; скасовано повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.11.2019
- Дата етапу: 10.01.2020
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2587/10
- Суд: Шевченківський районний суд м. Львова
- Суддя: Стасєєва Галина Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.08.2010
- Дата етапу: 28.09.2015