Судове рішення #991077
Справа №2-375/07 РІШЕННЯ

Справа №2-375/07 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2006 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:

головуючого судді - Реутової В.І.

при секретарі           - Кобець О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом Прокурора Центрально-Міського району міста Горлівки в інтересах ОСОБА_1 до Виконкому Горлівської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із заявою, в якій зазначає, що прокуратурою Центрально-Міського району міста Горлівки проведена перевірка за зверненням громадянки ОСОБА_1 з приводу прийняття нею у спадщину нерухомого майна. Перевіркою встановлено, що 11 серпня 1994 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб в ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого ІНФОРМАЦІЯ_2 відділом приватизації державного житлового фонду виконкому Горлівської міської ради квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві спільної власності ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 помер. Відповідно до заяви, поданої до органів прокуратури ОСОБА_1 пропустила строк, передбачений ст. 1270 ЦК України для прийняття у спадщину 1/3 частини квартири, яка належала її покійному чоловікові у зв'язку з тим, що тяжко хворіла та їй було зроблено операцію. Тому просить суд постановити рішення, яким надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні Прокурор Центрально-Міського району міста Горлівки та позивач ОСОБА_1 наполягали на своїх позовних вимогах, підтримавши викладені обставини.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надавши суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає повністю.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого ІНФОРМАЦІЯ_2 відділом приватизації державного житлового фонду виконкому Горлівської міської ради квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві спільної власності ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 помер. Після смерті чоловіка позивач фактично прийняла спадщину шляхом вступу у володіння зазначеною квартирою.

 

2

Позивач не мала можливості у встановлений законом шестимісячний строк звернутися до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини, що залишилась після смерті чоловіка через те, що вона тяжко хворіла.

Згідно з ч. З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У судовому засіданні встановлено, що позивач постійно проживала зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини і не подавала заяви про відмову від спадщини.

Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню, тому слід визначити їй додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1268, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Прокурора Центрально-Міського району міста Горлівки в інтересах ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

ОСОБА_1 визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини у вигляді 1/3 частини АДРЕСА_1, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, до ІНФОРМАЦІЯ_4

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація