Справа № 2-а – 524 / 07
Категорія 48
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2007 року м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої – судді Євпак В.В.
при секретарі Курдиш М.В.
за участю представників сторін
розглянувши у судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Любарському районі до Дочірнього підприємства Любарський молокозавод Відкритого акціонерного товариства „Житомирмолоко” про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів боржника.,
встановив:
Позивач просить стягнути з відповідача, ДП Любарський молокозавод ВАТ „Житомирмолоко” за рахунок активів 26192 грн. 63 коп. заборгованості по сплаті податку на додану вартість та земельному податку. Вимоги мотивує тим, що відповідач перебуває в ДПІ у Любарському районі на обліку, як платник податку. ДП Любарський молокозавод як платник податку самостійно визначив розмір податку на додану вартість та земельному податку, але його не сплатив, внаслідок чого виник податковий борг перед бюджетом.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що вони не зобов”язані сплачувати такі податки, оскільки у них немає земельної ділянки у власності та оренді. Крім того державною виконавчою службою було описано та арештовано майно ВАТ „Житомирмолоко”, яке знаходилось в оперативному управлінні ДП „Любарський молокозавод”, за борги останнього. Майно 23.03.2006 року було продане, внаслідок чого і виник податковий борг. Представник не оспорює факту, що подані підприємством декларації не оскаржувались, зміни до них не вносились.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: відповідач Дочірнє підприємство Любарський молокозавод Відкритого акціонерного товариства „Житомирмолоко” взяте на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у Любарському районі 09.04.1999 року.
Встановлено, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в особі Державної податкової інспекції у Любарському районі за період з 01.06.2006 року по 01.07.2007 року.
Так заборгованость податкового зобов”язання по податку на додану вартість становить за період з 01.08.2006 року по 01.12.2006 року, 22290 грн. 97 коп., заборгованість по земельному податку становить 3901 грн. 66 коп.
Дана заборгованість підтверджується відповідними податковими деклараціями з податку на додану вартість та податковими розрахунками земельного податку, а також розрахунком заборгованості по платежах до бюджету станом на 05.07.2007 року.
Судом встановлено, що відповідач відповідно до п.п.4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон) самостійно обчислив суму податкового зобов”язання, яку і зазначив у податкових деклараціях.
Таке податкове зобов”язання, самостійно визначене платником податку у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. (п. 5.1 ст. 5 Закону).
Встановлено, що відповідач уточнюючого розрахунку не надавав, таким чином підтвердив правильність заповнення податкових декларацій та правильність обчислення ним сум податкового зобов”язання.
Податкові декларації з податку на додану вартість та податкові розрахунки земельного податку не оспорені та не уточнені, а тому є чинними
За таких обставин суд не приймає доводів представника відповідача щодо відсутності податкового боргу.
З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що є підстави для погашення податкового боргу відповідача за рахунок активів, а тому позов задовольняє.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.00 № 2181 - ІІІ, ст. ст. 68, 86, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства Любарський молокозавод Відкритого акціонерного товариства „Житомирмолоко” (смт. Любар Житомирської області) за рахунок активів на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Любарському районі Житомирської області (смт. Любар вул. Кірова, 20, р/р 35215001004958, МФО 811039 в УДК Житомирської області, код 34095818) податковий борг в розмірі 26192 грн. 63 коп.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя