Справа № 2-а – 23/ 07
Категорія 23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2007 року м. Житомир Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої – судді Євпак В.В.
при секретарі Курдиш М.В.
за участю представників сторін
розглянувши у судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Онві” до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Житомирі №00602304/0 від 01.06.2007 року, -
встановив:
Позивач, ТОВ „Онві”, просить визнати недійсним податкове повідомлення-рішення за № 00602304/0 від 01.06.2007 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 35860 грн. Вимоги мотивує тим, що ТОВ „Онві” придбало у ТОВ „Трейд-Найд” ніхромовий дріт в кількості 1630 кг. Продукція була отримана по податковій накладній, за попередньою оплатою. Відповідно товариство, як покупець, включило суму податку на додану вартість до податкового кредиту в Декларацію по податках на додану вартість відповідного звітного періоду. Вважають, що у відповідача не було правових підстав для зменшення суми податкового відшкодування.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечують з тих підстав, що позивачу правомірно податковим повідомленням-рішенням від 1.06.2006 року, було зменшено суму бюджетного відшкодування на 35860 грн., оскільки продавець „Трейд-Найд” відповідно до виписаної податкової накладної, не сплатило до бюджету кошти, в місці державної реєстрації дане товариство не знаходиться, а тому позивач не має право на бюджетне відшкодування.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: у жовтні 2006 року позивач, товариство з обмеженою відповідальністю „Онві” придбало у ТОВ „Трейд-Найд” дріт ніхромовий в кількості 1630 кг. по податковим накладним на суму ПДВ-35860 грн.
Позивач, як покупець, суму податку на додану вартість включив до податкового кредиту в Декларацію по податку на додану вартість відповідного звітного періоду.
В ході проведення невиїзної позапланової документальної перевірки ТОВ „Онві” з питань правомірності відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість станом на 21.05.2007 року, було встановлено порушення п.1.8 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, а саме відсутність сплати ТОВ „Трейд-Найд” податку до бюджету. Встановлено також, що товариство з обмеженою відповідальністю „Трейд-Найд” за юридичною адресою не знаходиться, місце знаходження невідоме.
На підставі акту за результатами перевірки, було прийняте податкове повідомлення-рішення від 01.06.2007 року №00602304/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 35860 грн.
Позивач вважає, що відповідач прийняв повідомлення-рішення 1.06.2007 року про зменшення бюджетного відшкодування незаконно, без будь яких правових підстав, оскільки фактично була проведена операція з придбання ніхромового дроту, проведена оплата за товар та отримана належним чином оформлена податкова накладна.
Разом з тим відповідно до п. 1.8 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість” (далі Закон №168), бюджетне відшкодування-це сума, що підлягає поверненню платнику податків з бюджету у зв”язку з надмірною сплатою податку у випадках визначених цим Законом
П.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону №168 крім встановлених вище підстав виникнення права на податковий кредит з податку на додану вартість, наявність такої підстави, як сплата платником податку у звітному періоді відповідних сум податку.
Відповідно до п.п.7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону №168 джерелом сплати бюджетного відшкодування є загальні доходи Державного бюджету України, тобто однією з підстав включення сум до податкового кредиту з податку на додану вартість є також і сплата цих сум до Державного бюджету України.
Висновок про те, що відшкодуванню підлягають суми, які були сплачені до бюджету, випливає саме з суті поняття податку, його основної функції, а також з поняття платника податку.
За змістом Закону №168 право на відшкодування виникає лише при фактичній надмірній сплаті податку на додану вартість, а не самого факту існування зобов”язання по сплаті податку на додану вартість в ціні товару.
Факту сплати такого податку до бюджету ТОВ „Трейд-Найд” не встановлено, що підтверджується інформаційною довідкою ДПІ у Вишгородському районі та листом ДПІ у Вишгородському району від 05.07.2007 року. Суд приймає до уваги зазначені докази.
ТОВ „Трейд-Найд” в місці державної реєстрації відсутнє, місцезнаходження товариства не відоме.
За таких обставин, коли ТОВ „Трейд-Найд” не сплатило податок до бюджету, у позивача немає права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість.
З урахуванням всіх обставин по справі, суд знаходить, що податкове повідомлення-рішення №00602304/0 від 01.06.2007 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 35860 грн. прийнято у відповідності з Законом, а тому підстав визнавати його недійсним немає.
В задоволенні позовних вимог ТОВ „Онві” суд відмовляє.
Керуючись Законом України „Про податок на додану вартість”, ст. ст. 68, 86, 158 - 163, 254 КАС України, суд
постановив:
В задоволенні позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю „Онві” до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Житомирі №00602304/0 від 01.06.2007 року відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі та подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя