Справа №2-1767-2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2007 року Слов'янський міськрайонньїй суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Чернишова Ю.В.
при секретарі - Фіртіч О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаської Селищної Ради , 3-я особа- Слов'янська Районна Державна адміністрація про визнання права власності ,
ВСТАНОВИВ:
До Слов'янського міськрайонного суду звернулася ОСОБА_1 до Черкаської
Селищної Ради , 3-я особа Слов'янська Районна Державна адміністрація про
визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 у порядку спадкування за
заповітом, після смерті її бабусі - ОСОБА_2
Свої вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся - ОСОБА_2, яки при житті заповіла їй усе своє майно .
Позивачка у встановлений 6 - місячний строк звернулася до 2-ої Слов'янської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Спадкоємним майном є житловий будинок АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 08.06.1961 року у 1-ій Слов'янській Державній нотаріальній конторі за реєстром № 3709. Після придбання цього будинку, ОСОБА_2, з дозволу Слов'янської районної Ради № 48/5 від 11.08.1971 p., побудувала новий житловий будинок, але не отримала правовстановлюючий документ і не зареєструвала за собою право власності, оскільки будинок не здала в експлуатацію. У зв'язку з чим у теперішній час оформити свідоцтво на право власності не можливо.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, представник
відповідача та 3-ї особи у судове засідання не з'явилися, але у справі є
повідомлення про слухання справи в їх відсутність.
Суд, вислухавши пояснення позивачки , дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.
Так у ході судового засідання з вірогідністю було встановлено, що згідно заповіту від 04.03.1996р, зареєстрованого Черкаською Селищною Радою , ОСОБА_2 усе своє майно заповіла своїй онуки - ОСОБА_1 ( а.с.9)
Домоволодіння АДРЕСА_1 належало ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажи від 08.06.1961 р. ( а.с. 7). Згідно дозволу Слов'янської Районної Ради № 48/5 від 1.08.1971 року ( а.с. 19), ОСОБА_2 за свій кошт, замість старого будинку побудувала новий дім , але не здала його в експлуатацію та не оформила право власності .
Після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1( а.с. 8), відкрилася спадщина, де спадкоємним майном є житловий будинок АДРЕСА_1. її онука -ОСОБА_1 у встановлений законом строк звернулася до Другої Державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що підтверджується повідомленням з другої Державної нотаріальної контори (а.с. 26).
На підставі висновку технічної експертизи від 08.05.2007р., житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 придатний для проживання. Технічні характеристики відповідають вимогам будівельним, санітарним, противопожежним нормативам. ( а.с. 36-40)
Згідно до ст. 1216 ЦК України спадкування -єперехід прав йобов'язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців)
Таким чином у суді встановлено, що позивачка як спадкоємиця придбала право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом з урахуванням того, що інших спадкоємців немає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1216,1220, 1268 ЦК України ст. 10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1- задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок №210 зазначений у плані литирою „А-1"з господарськими та побутовими будівлями: Б- сарай, В- сарай , Г - туалет по вулиці АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.