Копія:
Справа № 3-410/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2010 року суддя Котелевського районного суду Полтавської області Цвітайло П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Котелевського РВ ГУМВС України в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, раніше притягувався до адміністративної відповідальності:
- 23.06.2010 року Котелевським районним судом Полтавської області за ст.
173 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту терміном 5 діб;
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №00718 від 07 червня 2010 року, ОСОБА_1 того ж дня о 16.30 год. перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння на вулиці с. Гетьманка Котелевського району Полтавської області, безпричинно чіплявся до громадян та виражався нецензурними словами на їх адресу, на зауваження не реагував.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав повністю, пояснивши, що 07 червня 2010 року дійсно вживав алкогольні напої, але у вказаний у протоколі час знаходився вдома, тим самим не міг порушувати громадський порядок та спокій громадян.
Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснила, що вона є матір’ю ОСОБА_1, проживає поряд з сином у с. Гетьманка Котелевського району та підтвердила, що син о 16.30 год. знаходився вдома, а не на вулиці с. Гетьманка Котелевського району.
Під час розгляду справи у суді не було встановлено доказів, які б свідчили, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ст.173 КУпАП.
Виходячи із змісту ст..62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. На думку суду дана норма Конституції є загально правовою вимогою, яка визначає положення особи в суспільстві. Хоча цей принцип сформульований як кримінально-процесуальний, однак його дія виходить за рамки лише кримінального процесу.
За таких обставин суд вважає, що орган дізнання не довів того, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст..173 КУпАП, а тому, відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вище викладене, керуючись п.1 ст.247, ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ст.173 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно:
Суддя
Котелевського районного суду
Полтавської області ОСОБА_3
- Номер: 3-410/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-410/10
- Суд: Березанський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Цвітайло Павло
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.07.2015
- Дата етапу: 08.07.2015
- Номер: 3-410/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-410/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Цвітайло Павло
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.08.2015
- Дата етапу: 17.08.2015
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-410/10
- Суд: Варвинський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Цвітайло Павло
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.07.2010
- Дата етапу: 14.07.2010