Судове рішення #9945311

Справа № 2 – 2249/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е  М      У К Р А Ї Н И

02 липня 2010 року    Солом’янський  районний суд м. Києва

в складі:  головуючого  судді     - Калініченко О.Б.

при секретарі :                             - Кучерявець О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом  ОСОБА_2 в своїх інтересах та інтересах недієздатного ОСОБА_3 до ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5, третя особа: ОСОБА_6, Орган опіки та піклування Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації, Солом’янська районна у м. Києві державна адміністрація, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,-

В С Т А Н О В И В :

01.04.2010 року позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить визнати неповнолітню ОСОБА_5 такою, що втратила право користування жилими приміщеннями у квартирі №АДРЕСА_1

В позові посилається на те, що ОСОБА_5 була зареєстрована у спірній квартирі 07.05.2009 року  як член сім’ї наймача квартири після визнання ОСОБА_3 батьківства за заявою останнього, на підставі якої 24.03.2009 року про нього були внесені відомості в актовий запис  як про батька.

Однак дитина жодного дня в спірній квартирі не проживала, її особистих речей в квартирі немає. Батько дитини – ОСОБА_3 вихованням доньки займатись не в змозі, оскільки за своїм психічним станом він не розуміє значення своїх дій та не може керувати ними, у зв’язку з чим рішенням Солом’янського райсуду м. Києва від 10.02.2010 року він був визнаний недієздатним.

Позивачка зазначає, що весь час дитина проживає разом зі своєю матір’ю  ОСОБА_4 в квартирі АДРЕСА_2 однак з 07.05.2009 року була зареєстрована в спірній квартирі, хоча участі в оплаті комунальних платежів за дитину ніхто із її батьків не приймає.      

В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі і просили суд їх задовольнити.

Треті особи у судове засідання не з’явилися, надавши суду заяву з проханням слухати справу у їх відсутність.

Відповідачка  ОСОБА_4, яка виступає в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5, в судове засідання не з’явилася, будучи належним чином повідомленою про дату та час розгляду справи, про поважність причини неявки суду не повідомила. За таких обставин суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідачки, оскільки її неявка не перешкоджає всебічному розгляду справи .

Суд, заслухавши пояснення позивачка та її представника, свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.ст. 71, 72 ЖК України  при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї жиле приміщення зберігається за ними протягом 6 місяців. Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні понад шість місяців з поважних причин, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом. Якщо особа не проживає в жилому приміщенні без поважних на те  причин понад встановлені законом строки, вона може бути визнана такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Судом встановлено, що згідно ордеру №022809 від 21.07.1983 року позивачці на сім’ю з чотирьох осіб – вона, чоловік ОСОБА_6Й, сини ОСОБА_3 та ОСОБА_6 була надана квартира АДРЕСА_1,  що складається  з двох кімнат жилою площею 28,9 кв. м.

Згідно довідки форми №3 на даний час в зазначеній квартирі зареєстровані позивачка, третя особа ОСОБА_6, недієздатний ОСОБА_3, а також з 07.05.2009 року неповнолітня донька ОСОБА_3 – ОСОБА_5 як член сім’ї наймача спірної квартири.

  Однак фактично в квартирі проживають позивачка, яка сплачує квартирну плату та комунальні послуги, здійснює ремонт та утримання квартири, третя особа ОСОБА_6 та батько неповнолітньої ОСОБА_5 – недієздатний ОСОБА_3

Згідно актів від 17.06.2009 року, 25.11.2009 року, 26.03.2010 року та 16.06.2010 року, складених за участю мешканців будинку ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 та затверджених майстром КП «Чоколівське», неповнолітня ОСОБА_3 та її матір за місцем реєстрації неповнолітньої в спірній квартирі не проживають і ніколи не проживали, обов’язкові комунальні послуги за неповнолітню ніхто не сплачує.

Батько дитини – ОСОБА_5 вихованням доньки займатись не в змозі, так як за своїм психічним станом він не розуміє значення своїх дій та не може керувати ними, у зв’язку з чим рішенням Солом’янського райсуду м. Києва від 10.02.2010 року він був визнаний недієздатним.

Дитина з самого народження проживала разом з матір’ю в квартирі №АДРЕСА_2

Вказані факти засвідчили і свідки ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, які повністю і беззаперечно підтвердили обставини тривалого не проживання неповнолітньої на спірній жилій площі.

Як вбачається з повідомлення ДКЛ №3 поліклініки №1 Солом’янського району м .Києва, дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, надглядається дитячою поліклінікою з народження і спостерігається за адресою: АДРЕСА_2 Останній виклик лікаря невідкладної допомоги до дитини ОСОБА_3 був здійснений 04.05.2010 року за цією ж адресою.

Згідно з повідомленням Спеціалізованої школи №149 Солом’янського р-ну м. Києва неповнолітня ОСОБА_3 є ученицею спеціалізованої школи №149 та проживає в квартирі АДРЕСА_2  

У тому разі, коли неповнолітня дитина переходить на постійне проживання до одного з батьків або вибуває разом з ним із такою метою в інше місце, вона втрачає право користування жилим приміщенням за попереднім місцем проживання.

Таким чином, враховуючи викладене, суд  приходить   до   висновку,   що   неповнолітня ОСОБА_3 не проживає в спірній квартирі більше шести  місяців, що відповідно до вимог ст.ст.71, 72 ЖК України дає суду підстави визнати її такою, що втратила право користування жилим приміщенням в квартирі  АДРЕСА_1.  

Керуючись ст.ст.71, 72 ЖК України,  ст.ст. 10-11, 57-60, 88, 169, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :      

 Позов  задовольнити.

Визнати неповнолітню ОСОБА_5 такою, що втратила право користування жилим приміщенням в квартирі №АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

      Суддя:

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація