Судове рішення #9963997

Копія


Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

05 липня 2010 року                                                             Справа № 2а-1830/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Пасічника Ю.П.,  при секретарі Колтуновій А.Ю.,

               за участю представників:- від позивача –Король Д.М.,

                                                          - від відповідача - не з’явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні  у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської об’єднаної державної податкової інспекції до організації професійної спілки працівників транспорту в Кіровоградській області всеукраїнської незалежної професійної спілки працівників транспорту про припинення юридичної особи.

Обставини справи

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про припинення юридичної особи.

          В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за інформацією державного реєстратора Кіровоградської міської ради, відповідач за юридичною адресою не знаходиться, про зміну місцезнаходження до реєструючого органу не повідомляв. Відповідно до п.1 ст. 19 Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

          Відповідач всупереч вимогам законодавства відомостей про зміну адреси не подавав, що відповідно до п. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.

          Позивач в судовому засіданні просив позов задовольнити.

          Відповідач  в судове засідання не з’явився, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином.

Справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 01.07.2010 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 06.07.2010р.

          Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

в с т а н о в и в:

          Відповідач є юридичною особою за законодавством України. Відповідач зареєстрований Реєстраційною палатою Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради 28 березня 2000 року (а.с.4).

          27.03.2008 року відповідача взято на податковий облік за № 9074 (а.с.9).

Станом на день розгляду справи відповідач перебуває на податковому обліку у Кіровоградській об’єднаній державній податковій інспекції у Кіровоградській області.

Суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню враховуючи наступне.

Статтею 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»визначено, що сфера дії даного нормативно-правового акта поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій, органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.

Таким чином, з викладеного вбачається, що особливості створення, функціонування та припинення діяльності професійних спілок регулюються спеціальним законодавством України, яким у даному випадку є - Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»від 15.09.99р., №1045-XIV.

Згідно ст. 3 вказаного Закону дія цього Закону поширюється на діяльність профспілок, їх організацій, об'єднань профспілок, профспілкових органів і на профспілкових представників у межах їх повноважень, на роботодавців, їх об'єднання, а також на органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Згідно ст. 4 вказаного Закону закони та інші нормативно-правові акти не можуть бути спрямовані на обмеження прав і гарантій діяльності профспілок, передбачених Конституцією України, цим Законом, крім випадків, передбачених частиною другою статті 3 цього Закону.

Відповідно до змісту ст. 11 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»легалізація всеукраїнських профспілок, їх об'єднань здійснюється Міністерством юстиції України, інших профспілок, їх об'єднань - відповідно Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими, районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення) управліннями юстиції.

Профспілка, об'єднання профспілок набувають права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення). Статусу юридичної особи набувають також організації профспілки, які діють на підставі її статуту.

Нормою ст. 18 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»регламентовано випадки припинення діяльності профспілок, їх об'єднань.

Зокрема вказаною нормою передбачено, що профспілки, їх об'єднання можуть припинити свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

Рішення про реорганізацію чи ліквідацію (саморозпуск) приймається з'їздом (конференцією), загальними зборами відповідно до статуту (положення) профспілки, об'єднання профспілок. Одночасно з прийняттям такого рішення з'їзд (конференція), загальні збори приймають рішення про використання майна та коштів профспілок, їх об'єднань, що залишилися після проведення всіх необхідних розрахунків, на статутні чи благодійні цілі.

Крім того, ч. 3 вказаної статті передбачає, що діяльність профспілок, їх об'єднань, яка порушує Конституцію України та закони України, може бути заборонена лише за рішенням місцевого суду, а профспілок зі статусом всеукраїнських і республіканських та об'єднань профспілок з відповідним статусом - лише за рішенням Верховного Суду України.

Абзацом 12 ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

          З урахуванням сукупності викладених обставин суд дійшов висновку, що питання щодо припинення професійної спілки (її структурних осередків) регулюється виключно спеціальним законом, яким є   Закон  України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», а тому при вирішенні даного спору не можуть бути застосовані норми Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Законодавство України не передбачає повноваження податкового органу на звернення до суду із позовом про припинення юридичної особи професійної спілки на підставі положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 05.07.2010 року.

Суддя-підпис

 з оригіналом згідно                                                                           Ю.П. Пасічник

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                                                                      Ю.П. Пасічник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація