2-2656/10
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
18 червня 2010 року Деснянський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді Клочко І.В.
при секретарі Козинець М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3, про стягнення аліментів, -
встановив :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що відповідно до рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 1993 року батько позивача – відповідач ОСОБА_2 сплачував аліменти на його утримання до виповнення вісімнадцяти років. На даний час позивач навчається в Київському педагогічному університеті ім. Б.Д. Грінченка, а тому просить стягнути аліменти на своє утримання до 30.07.2012р. у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, у зв’язку з продовженням навчання.
В судовому засіданні позивач позов підтримав та пояснив, що після досягнення повноліття він продовжує проживати з матір’ю та повністю знаходиться на її утриманні. Крім того, зазначив, що батько повинен сплачувати аліменти на його утримання в розмірі 1/3 частки від заробітку (доходу) щомісячно.
В судовому засіданні відповідач позов повністю не визнав та пояснив, що він є пенсіонером, крім того на даний час працює. На його утриманні знаходяться дружина, яка на даний час не працює. Просить суд відмовити в задоволенні позову, оскільки він матеріально неспроможний сплачувати аліменти.
В судовому засіданні третя особа ОСОБА_3 позов підтримала, просила задовольнити позов повністю та пояснила, що позивач потребує матеріальної допомоги, у зв’язку з продовженням навчання. Після досягнення позивачем повноліття, останній матеріальної допомоги від батька не отримує та вважає, що ОСОБА_2 має змогу сплачувати аліменти.
Заслухавши пояснення сторін по справі та дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 був розірваний, про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу 10 серпня 1993року зроблено запис на №883 (а.с.12). Від шлюбу мають сина ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, який вподальшому змінив прізвище на ОСОБА_1 (а.с.10,11).
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 проживає разом зі своєю матір’ю.
Факт проживання позивача разом з матір’ю, відповідачем в судовому засіданні не заперечувався.
Згідно довідки №250 від 26.10.2009р., ОСОБА_1 є студентом денної форми навчання Університетського коледжу Київського міського педагогічного університету ім. Б.Д. Грінченка та закінчує навчання в 30 липня 2012 року (а.с.9).
Відповідно до ст. 199 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Позивач в своїх поясненнях зазначав, що, оскільки він став студентом навчального закладу, збільшились витрати на його утримання для належної підготовки, а тому він потребує матеріальної допомоги.
Третя особа в судовому засіданні підтвердила, що після досягнення повноліття, син знаходиться повністю на її утриманні та потребує в матеріальній допомозі.
Відповідачем в судовому засіданні факт продовження позивачем навчання та потреби у матеріальній допомозі не заперечувався.
Позивач та третя особа вважають, що відповідач здатний надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до довідки №21 про середню заробітну плату від 07.04.2010р., середня заробітна плата ОСОБА_2 за період з жовтня 2009р. по березень 2010р., включно, становить 648,94 грн.(а.с.17).
Крім того, відповідач ОСОБА_2 отримує пенсію в розмірі 717,46 грн., щомісячно, відповідно до довідки №34 (а.с.18).
Враховуючи пояснення сторін та докази по справі, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2 здатен надавати матеріальну допомогу своєму повнолітньому сину, який продовжує навчатись.
Відповідно до вимог ч.1 ст.200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст.182 СК.
Відповідно до ч.1 ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Твердження відповідача, про те, що на його утриманні, перебуває дружина, яка на даний час не працює, є безпідставним і суд не приймає до уваги, оскільки, відповідно до ч.3 ст.75 СК України непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи.
При визначенні розміру аліментів, суд враховує матеріальне становище позивача, відповідача та третьої особи, і визначає стягнення аліментів у розмірі 1/8 частки з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з ОСОБА_2 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 182, 199, 200 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 212-215, 367 ЦПК України ,-
вирішив :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково .
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на його утримання 1/8 частини з усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з 24 березня 2010 року і до закінчення ОСОБА_1 навчання до 30 липня 2012 року.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги, або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Головуючий: