Судове рішення #9986612

Справа № 2- 332/10

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

7 червня 2010 року                                                     Кагарлицький районний суд

Київської області в складі:  

                                                  головуючого судді         Кириченка В.І.

                                                  при секретарі                  Марчук Н.М.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні  в м. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:  

         В позові ОСОБА_1 просила суд стягнути   аліменти з  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 500 грн. щомісячно на час навчання сина, починаючи з дня подачі заяви до суду-24.03.2010 року і до досягнення сином двадцятитрьохрічного віку.

 Мотивувала позовні вимоги тим, що батько дитини не надає їй добровільно коштів на утримання сина який після досягнення повноліття продовжує навчання і потребує матеріальної допомоги батька у зв”язку з цим.  

В судове засіданні позивач пояснила, що підтримує обгрунтування позову, що вказане вище, і збільшила позовні вимоги та просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти  на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 700 грн. щомісячно на час навчання сина, починаючи з дня подачі заяви до суду-24.03.2010 року і до досягнення сином двадцятитрьохрічного віку та доповнила обгрунтування тим, що необхідно оплачувати проживання сина в м. Київі на квартирі і син має хворобливий стан здоров»я і потребує платного обстеження та лікування.  

Відповідач пояснив, що позов не визнає так як він не має постійного місця роботи, проживає з хворою матір»ю та співмешканкою і не спроможний надавати матеріальну допомогу сину. Міг би тільки добровільно сплачувати половину вартості навчання в коледжі при умові нормальних відносин з ним як батьком ОСОБА_3, що відсутнє на даний час з вини сина та позивача. Отримує мінливий заробіток у зв»язку з відсутністю постійного місця роботи в розмірі близько 1200 грн., що підтвердив в якості свідка. Позивач працездатна і теж зобов”язана надавати допомогу сину.  

Судом встановлено відповідно до ст.199 ч.1 СК України, що відповідач-батько ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 зобов”язаний утримувати свого повнолітнього  сина до досягнення 23 років, так як син продовжує навчання в Київському кооперативному економічно-правовому коледжі і потребує у зв”язку з цим матеріальної допомоги батька який може надавати матеріальну допомогу в розмірі 300 грн. щомісячно на час навчання сина, починаючи з дня подачі заяви до суду-24.03.2010 року і до досягнення сином двадцятитрьохрічного віку.  

При визначенні розміру аліментів відповідно до ст. ст. 182, 200 ч.1 СК України суд  врахував, що відповідач  не має постійного місця роботи і отримує мінливий розмір заробітку в розмірі близько 1200 грн на місяць і має на утриманні пристарілу матір яка потребує догляду, що стверджується письмовою заявою сусідів відповідача в будинку по місцю проживання від 06.05.2010 року. Позивач працездатна і теж надає допомогу сину. Надано доказ, що за навчання слід сплатити 5100 грн. за перший рік навчання, 5300 грн. – за  другий і 5600 грн.- за третій.

          А тому на підставі ст.ст. 199 ч.1, 182, 200 ч.1  СК України  з відповідача на користь позивача слід стягнути аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 300 грн. щомісячно на час навчання сина, починаючи з дня подачі заяви до суду-24.03.2010 року і до досягнення сином двадцятитрьохрічного віку.

Тому позов задоволено частково.  Також відповідно до ст. 60 ЦПК України позивач не надала доказів, що відповідач спроможний сплачувати більший розмір аліментів. Тому в решті позову слід відмовити,

Керуючись ст.ст. 199 ч.1, 182, 200 ч.1 СК України, ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України, суд,-  

                                                       вирішив:

Позов задоволити частково.    

        Стягнути аліменти з  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  в розмірі 300 грн. щомісячно на час навчання сина, починаючи з дня подачі заяви до суду-24.03.2010 року і до досягнення сином двадцятитрьохрічного віку.

         В решті вимог відмовити.                                                                                            

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду  може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційну скаргу на рішення суду протягом 20 днів після подачі вказаної заяви. Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.223 ЦПК України.                                                                                                                                                                                      

                                  Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація