Судове рішення #9990199

    Справа № 2-2175/10  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

 10 червня  2010 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:      

головуючої  судді                                        Кирилюк Н.А.

при секретарі                                              Нехорошкіній І.М.

за участю позивача                                      ОСОБА_1

третьої особи                           ОСОБА_2

 розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3,  третя особа: ОСОБА_2, КП ЖЕК №7 Пролетарського району м.Донецька  “ про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням ”,  

встановив:

 07 квітня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, вказавши, що після припинення шлюбних відносин з ОСОБА_4, їх син ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1) у травні 2006 року разом з батьком залишили квартиру за адресою: АДРЕСА_1 та вибули на інше місце проживання -  АДРЕСА_2, де й мешкають на даний час. Позивачка вказала, що не позбавляла свого сина права мешкати за адресою його реєстрації, але він сам обрав місце проживання разом з його батьком. Відповідач на даний час зареєстрований у АДРЕСА_1, однак без поважних причин не проживає у вказаному помешканні, комунальні послуги не сплачує, майна у квартирі не має, ніколи не вселявся в неї після вибуття, інтересу до неї не проявляє, тому житла не потребує. Просила прийняти рішення,  яким визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити, давши пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_3 проти задоволенні позову заперечував, вказавши, що на даний момент дійсно проживає зі своїм батьком, однак не тому, що втратив до квартири за адресою АДРЕСА_1 інтерес та не потребує житла, а тому що мати своїми протиправними діями зашкоджує їй у законному праві користуватися житловим приміщенням, не пускає його до квартири. В даний час не сплачує комунальні платежі у зв'язку з тим, що фактично нічим не користується та  у зв'язку з навчанням,  не працює.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог та  вступила у справу на боці відповідача  - ОСОБА_2,  надала пояснення аналогічні запереченням  відповідача.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ЖЕК № 7 Пролетарського району м. Донецька,  у судове засідання не з'явився, подано заяву про розгляд справи без його участі (а.с.20).

Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, третьої особи, свідків та дослідивши матеріали справи, вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Стаття 47 Конституції України передбачає, що кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

 Статтею 9 Житлового кодексу України встановлено, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.

 

          2  

 Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

В  ідповідно до ст. 64  Житлового кодексу України, передбачено, що члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним користуються усіма правами та несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну відповідальність за зобов'язання, що випливають із зазначеного договору.

      До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки.  

 Згідно  довідки, виданої  КП ЖЕК № 7 Пролетарського району м. Донецька квартира за адресою АДРЕСА_1 складається з  3 кімнат, житловою площею 45,83 кв.м,  загальною площею - 50,8 кв.м. За вказаною адресою зареєстровано 4 особи, а саме: наймач – ОСОБА_1, та члени її родини – ОСОБА_2.(дочка), ОСОБА_5 (онук), ОСОБА_3 (син). Останній був прописаний за вказаною адресою 02.10.2007 року у зв'язку з досягненням ним 16-річного віку (а.с.57).  

Ст.71 Житлового кодексу України передбачає, що при тимчасовій відсутності   наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Визнання особи такою, що втратила право користування жилим  
приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки,  провадиться в судовому порядку відповідно до ст.72 ЖК України.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач дійсно не проживає у квартирі по адресу: АДРЕСА_1 більш шести місяців.

Однак суд враховує, що причиною відсутності  відповідача за вказаною адресою є поважними, а саме в наслідок неправомірних дій наймача квартири, яка порушує його права, як члена сім'ї, у травні 2006 року виставила його речі за межі квартири та не дає можливості проживати у вказаному приміщенні. Вказаний факт підтверджується довідкою № 47 від 16.04.2010р., виданою головою комітету мікрорайону шахти 6 «Капітальна» (а.с. 26)  та поясненнями свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_4, наданими у судовому засіданні.

Надані позивачем докази наявності заборгованості за комунальні послуги у зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань з їх сплати, судом не приймаються до уваги у зв'язку з тим, що відповідач набув повної дієздатності з 16.01.2009 року, а надані докази про наявність заборгованості свідчать про те, що вона виникла до його повноліття. (а.с.14, а.с.27).

Крім того, судом встановлено, що жила площа квартири АДРЕСА_2, де в даний час проживає відповідач складає  12,54 кв.м. (а.с.56), що робить неможливим реєстрацію відповідача за вказаною адресою у зв'язку з тим, що згідно з  ст.48 ЖК України норма жилої  площі встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу.

Відповідно до ст.ст. 10,60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу.

      На підставі викладеного, ст.48 Конституції України, ст.ст.9, 48, 64, 71,72 Житлового кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд,

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3,  третя особа: ОСОБА_2, КП ЖЕК №7 Пролетарського району м.Донецька  про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням -  відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.   

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька  суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст рішення виготовлений 11.06.2010р.

 Суддя:                           (підпис)                         Н.А.Кирилюк  

 З оригіналом згідно:    Суддя:                                                  Н.А.Кирилюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація