ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
"24" червня 2010 р. Справа № 2a-2342/10/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., перевіривши матеріали адміністративного
позову ТОВ СП "Укр-Аз-Ойл", вул. Шевченка,7/8/5,смт. Богородчани,Богородчанський район, Івано-Франківська область,77701
до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, вул. Урицького, 35,м. Київ,03035
про зобов'язання вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
ТОВ СП „Укр-Аз-Ойл” звернулося в суд з адміністративним позовом до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про зобов`язання видати спеціальний дозвіл на користування надрами Південної частини Великомостівського родовища, розташованого в Львівській області, Сокальський район.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, предметом позову є правовідносини, які виникли під час виконання умов договору купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами ділянки газу Великомостівського родовища Південної частини строком дії 5 років з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промисловою розробкою за № 44/14-10 від 11.03.2010 року.
Зокрема в пункті 3 вказаного договору зазначено, що Продавець зобов`язаний надати Покупцю спеціальний дозвіл на користування надрами ділянки газу Великомостівського родовища Південної частини строком дії 5 років з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промисловою розробкою та укласти угоду про умови користування надрами після виконання покупцем зобов`язань сплатити вартість отримання спеціального дозволу на користування ділянкою надр.
Судом встановлено та підтверджується платіжними дорученнями, що позивач виконав зобов`язання, передбачені договором купівлі-продажу. Однак, станом на 01.05.2010 року ТОВ СП „Укр-Аз-Ойл” не отримало спеціального дозволу від Міністерства охорони навколишнього природного середовища.
Частиною 1 статті 180 Господарського кодексу України передбачено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.
Оскільки, статтею 12 Господарського процесуального кодексу України визначено інший порядок регулювання правовідносин з питань укладення, зміни чи розірвання договорів, то такі спори не відносяться до юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суд своєю ухвалою відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому у відкритті провадження слід відмовити.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити ТОВ СП "Укр-Аз-Ойл" у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, про зобов'язання вчинення дій.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її винесення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом десяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.